מקום 7 כללי לאסטל ולאנו ו-20 לדניס וליא
שני זורקי הדיסקוס ממכבי תל-אביב התקשו להגיע לשיאם האישי לאור התנאים הלא קלים ששררו במהלך התח...

מעל 1000 משתתפים חגגו את אליפות ישראל ה-58 במרוצי שדה בה הוכתרו 12 אלופים בקטגוריה האישית, מהם רק אחד ששמר על התואר מהשנה שעברה

 

טדסה גטהון וכרואן חלבי עם מדליות אליפות ישראל במרוצי שדהבמקצה הגברים התחרות הייתה צמודה לכל אורכה. עד הסיבוב האחרון הובילה דבוקה של 9 רצים. בסיבוב האחרון נפתחו פערים קטנים וההכרעה הושגה בסיומת של ספרינט. טדסה גטהון מהפועל עמק חפר חצה ראשון את קו הגמר ב-32:32 ד', כשהוא מקדים בשנייה בלבד את שיאן ישראל במרתון, גירמה אמרה מהפועל אורן השרון. 2 שניות לאחר מכן סיים תחלואיני מלקה מהפועל עמק חפר, אולם לאור העובדה שהוא אינו בעל אזרחות ישראלית עדיין, הוא זכה בארד במרוץ, אולם בארד באליפות ישראל זכה גודאדאו בלאצ'או ממכבי תל-אביב שסיים במקום הרביעי הכללי ב-32:39 ד'.

 

אצל הנשים שתיים הובילו את הריצה מראשיתה. כרואן חלבי ממכבי חיפה שרצה כל העת מקדימה, הייתה גם זו שחצתה ראשונה את קו הגמר בתוצאה 41:03 ד'. מנטאמר ביקאיה מהסמטה דרום ת"א סיימה שנייה בתוצאה 41:12 ד', ונועה ברקמן מא.ס. רמת השרון, אשר רק בתחילת החודש סיימה את המרתון הראשון בחייה, בטבריה, באליפות ישראל, במקום הרביעי, בפחות משלוש שעות, זכתה הפעם בארד עם 42:04 ד'.

 

סיון אורבך ממכבי חיפה שבה למסלול הזכייה בתארים. אחרי שנה קשה מאוד עבורה כאתלטית, בה התאוששה מפציעה, שבה רצת הבינוניות לרוץ ולנצח בתוצאה 24:56 ד'. עמית קומא מלידר ירושלים זכתה בכסף עם 27:14 ד', וברטוקן טסרה מהסמטה דרום ת"א זכתה בארד בתוצאה 28:01 ד'.

 

דרג'ה צ'קולה וסיון אורבך - אלופי ישראל לנוער במרוצי שדהבנערים בלט דרג'ה צ'קולה מהפועל עמק חפר שחצה ראשון את קו הגמר, בהפרש ניכר מהמקום השני. צ'קולה ניצח ב-26:35 ד'. אסף הררי מלידר ירושלים שסיים שני, עשה זאת ב-27:15 ד'. בארד זכה זמנו מוצ'ה ממכבי הישגים ראשל"צ שקבע 27:20 ד'. בתחרות הקבוצתית ניצחה אגודת לידר ירושלים עם 17 נק'. הפועל עמק חפר דורגו שניים עם 20 נק', והסמטה דרום ת"א במקום השלישי עם 24 נק'.

 

בתחרות הקדטים זכו 3 רצי הסמטה דרום ת"א במדליות. אדיסו גואדיה זכה בתואר הקדטים במרוצי שדה בפעם השנייה ברציפות, הפעם עם 13:43 ד'. דרבה יהודה איילה סיים שני ב-13:47 ד', ודגו אבבה שלישי ב-13:52 ד'. אצל הקדטיות היעדרותה של נעה יעיש ממכבי הישגים ראשל"צ פתחה את שדה התחרות, ומי שניצלה זאת בצורה הטובה ביותר הייתה נזרת קופלו מהסמטה דרום ת"א שניצחה בתוצאה 11:56 ד'. שחר אתגר ממכבי הישגים ראשל"צ סיימה שנייה עם 12:04 ד', ושירה דגן ממכבי תל-אביב שלישית ב-12:20 ד'.

הדירוג בתחרות הקבוצתית:

קדטים: 1. הסמטה דרום ת"א 6 נק', הפועל עמק חפר 32 נק', 3. לידר ירושלים 45 נק'; קדטיות: 1. מכבי חיפה 21 נק', 2. הסמטה דרום ת"א 29 נק', 3. מכבי הישגים ראשל"צ 47 נק'.

 

אלופי הקדטים קיבלו את המדליות שלהם מידי רהתוצאות נוספות בתחרות הגברים:

5. גשאו איילה (הסמטה דרום ת"א) 32:42 ד'

6. ג'מאל עבדאל מג'יד (הסמטה דרום ת"א) 32:43

7. בוקיאו מלדה (הפועל עמק חפר) 32:46

8. עומר רמון (הפועל עמק חפר) 32:49

9. שחר שגיב (איילות) 33:00

10. אגזה גואדה (הפועל עמק חפר) 33:15

 

תוצאות נוספות בתחרות הנשים:

4. שקד ליבוביץ' (מכבי תל-אביב) 43:05

5. לימור גוטפריד (מכבי חיפה) 43:17

6. שירי פרידמן (מכבי חיפה)46:43

7. אורית שלו (מכבי חיפה) 49:49

8. שני רבסקי (אס"א טכניון חיפה) 53:29

9. יקטרינה פליאק (אס"א טכניון חיפה) 57:48

10. איילת אלבז (אס"א טכניון חיפה) 58:30

 

קבוצתי בוגרים ובוגרות

1. הפועל עמק חפר 11 נק'

2. הסמטה דרום ת"א 22 נק'

3. מכבי תל-אביב 71 נק'

 

ילדים מתחת לגיל 16

אישי

1. אלון שלומוביץ (לידר ירושלים) 7:49

2. עמית כהן (הסמטה דרום ת"א) 8:00

3. עמית השס (מכבי הישגים ראשל"צ) 8:08

קבוצתי

1. הסמטה דרום ת"א 13 נק'

2. לידר ירושלים 36 נק'

3. הפועל עמק חפר 42 נק'

 

ילדות מתחת לגיל 16

אישי

1. אריסמה קחסיי (הסמטה דרום ת"א) 7:26

2. יארמוט טאקלה (מכבי הישגים ראשל"צ) 7:32

3. רומי הדרי (מכבי הישגים ראשל"צ) 7:47

קבוצתי

1. מכבי הישגים ראשל"צ 16 נק'

2. הסמטה דרום ת"א 18 נק'

3. לידר ירושלים 18 נק'

 

ילדים מתחת לגיל 14

אישי

1. דביר בן לולו (לידר ירושלים) 6:48

2. סתיו גיל (אתלטיקה גלילית) 7:07

3. דר סויסא (הפועל עמק חפר) 7:10

קבוצתי

1. לידר נתניה 34 נק'

2. מכבי חיפה 41 נק'

3. אתלטי הקרן 47 נק'  

 

ילדות מתחת לגיל 14

אישי

1. גלי ליפרמן (הפועל אורן השרון) 4:13

2. ליהיא בצלאל (מכבי תל-אביב) 4:20

3. אנגודאי צופיה אשטיה (הסמטה דרום ת"א) 4:28

קבוצתי

1. א.ס. רמת השרון 23 נק'

2. מכבי תל-אביב 30 נק'

3. אתלטי הנגב 35 נק'

 

ילדים מתחת לגיל 12

אישי

1. חסאן גיא (אתלטי הקרן) 4:16

2. ישי רוטברג (אתלטי הקרן) 4:21

3. אבל בקלה (הסמטה דרום ת"א) 4:26

קבוצתי

1. אתלטי הקרן 6 נק'

2. מכבי תל-אביב 32 נק'

3. מכבי חיפה 50 נק'

 

ילדות מתחת לגיל 12

אישי

1. ריתאג' אבו סלאח (מכבי עירוני אחי נצרת) 3:29

2. יובל אביב (לידר ירושלים) 3:29

3. רובי נועה שסקולסקי (ע.ל.ה רעננה) 3:34

קבוצתי

1. מכבי תל-אביב 19 נק'

2. ע.ל.ה רעננה 28 נק'

3. מכבי עירוני אחי נצרת 43 נק'